A halastó életére és a haltenyésztés mennyiségére kedvező hatással volt 1980-tól a tórekonstrukció, a modern iszapkezelés és halnevelés. A tavat körülölelő nádas, gyékényes, helyenként füzes-nyaras társulás, valamint a szivárgó, hivatalos nevén üzemi csatorna számos gerinces és gerinctelen számára nyújt békés élő- és búvóhelyet, szaporodási lehetőséget, a tó pedig 'terített asztalt'.
Partján a sok vizet kedvelő öreg szomorú-fűzfák (Salix alba var. tristis) [5], rajtuk a függőcinegék (Remiz pendulinus) művészien elkészített fészkeivel, a fűfélék képviselői pl. a réti csenkesz (Festuca pratensis) [6], a réti perje (Poa pratensis). Tavasszal élénksárga virágával a vérehulló fecskefű (Chelidonium majus) [7], a tömeges előfordulású pongyolapitypang (Taraxa officinale) virít. Mindkettő gyom, egyben gyógynövény is.
A tóban a kockás sikló (Natrix tesselata) [8], amely órákig képes levegővétel nélkül várakozni zsákmányára, a ragadozó európai vidra (Lutra lutra) [9], a parton a vörös róka (Vulpes vulpes) [10] talál optimális élőhelyet és táplálékot. Tavasszal a barna varangy (Bufo bufo) [16], és a tavi béka (Rana ridibunda) [13] hangos koncertje, és a víz felett táncoló közönséges szitakötők (Sympetrum vulgatum) [17] játéka gyönyörködteti és varázsolja el látogatóit.


Előző oldal
Következő oldal
Kezdőlap
3. Séd, Templompark
1. Iskola
2. Halastó
További javasolt megfigyelések kisérővel:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.